Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Jesteśmy on-line!

Jesteśmy on-line!

Tak jak wiosną, instytucje kultury stanęły ponownie przed koniecznością zamknięcia swoich placówek, ich sal oraz pracowni i przeniesienia działalności do sieci internetowej. Dla pracowników naszych 13 klubów, którzy tworzą te miejsca wspólnie z Wami - uczestnikami zajęć i wydarzeń, utrata bezpośredniego kontaktu, niezwykłej atmosfery spotkań, nie jest łatwa. Tym chętniej podejmujemy więc wysiłki, by dalej spotykać się z gronem swoich klubowych przyjaciół, głośno wołając „Jesteśmy on-line”!

Jeszcze zanim doszło do zawieszenia działalności instytucji kultur, do sieci przenieśliśmy dofinansowane przez Miasto Kraków Kluby Rodziców. Ich działalność trwa w facebookowych grupach, utworzonych na stronach Klubów: 303, Dukat, Jędruś, Karino i Zakole. W ramach Klubów Rodziców on-line można spotkać się, porozmawiać i uzyskać pomoc specjalistów, wspólnie poruszać i poćwiczyć z dziećmi, a także zająć milusińskich zabawami edukacyjnymi.

SPRAWDŹ PROGRAM KLUBÓW RODZICÓW ON-LINE

Także część zajęć stałych, których charakter na to pozwalał, a uczestnicy byli zainteresowani kontynuacją, organizowana jest przez kluby w sieci, często za pomocą dodatkowych aplikacji i wideokomunikatorów internetowych. Kluby szykują się też do przeniesienia w sieć wydarzeń artystycznych. Już wkrótce otwarte zostaną wystawy on-line, które pierwotnie miały prezentować prace w przestrzeniach wystawienniczych. Galeria M Plus Klubu Mirage, która udanie prezentowała już prace artystów na klubowym facebooku, tym razem szykuje projekt „W duecie A i B”, na który złożą się obrazy autorstwa Anny Cichoń i Bożeny Małgorzaty Chłopeckiej. Klub Jedność zaprosi z kolei na „Szał szali” – prezentację własnoręcznie wykonywanych szali jedwabnych Agaty Kuś i wełnianych Grażyny Turek.

Obecne ograniczenie działalności instytucji kulturalnych pozwala też powrócić do wcześniejszych wydarzeń, utrwalonych na zdjęciach czy w materiałach wideo. Wiele internetowych działań – nie tylko z wiosny – znajduje się choćby na kanale Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta w serwisie Youtube. Odnaleźć tam można między innymi zapis niezwykłego koncertu, który pod koniec września tego roku odbył się w krużgankach Klasztoru oo. Cystersów w Mogile. W wydarzeniu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, zatytułowanym znamiennie „Koncert na trudny czas…” wystąpili krakowscy niekoniecznie z urodzenia, ale zawsze z wyboru – artyści: Agata Rymarowicz z synem Emilianem, Agata Ślazyk z Tomaszem Kmiecikiem, Basia Stępniak-Wilk w towarzystwie Jaśka Kuska, Marta Bizoń, Robert Kasprzycki z basistą Krzysztofem Wyrwą, a na końcu prowadząca koncert Lidia Jazgar z Ryszardem Brączkiem. Całość trwającego blisko 2 godziny wydarzenia została zarejestrowana, a niedawno opublikowana w serwisie Youtube. W planach jest także realizacja i publikacja nagrań kolejnych koncertów w ramach muzycznych cyklów organizowanych przez Ośrodek we współpracy z partnerami - Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich oraz Nowa Huta. Dlaczego Nie?!.

Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Nowej Huty prowadzimy także działania on-line dla seniorów. Zawieszone zajęcia stacjonarne Nowohuckiej Akademii Seniora stopniowo uruchamiane są za pośrednictwem internetowych narzędzi komunikacji. Działają już zajęcia z języka angielskiego i gimnastyka on-line. Wkrótce ruszą joga i język niemiecki.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O DZIAŁANIACH NAS ON-LINE

Nieco bardziej ośmieleni już w temacie „kultury w sieci” i zapoznani z tajnikami funkcjonowania internetowych komunikatorów, możemy świadomiej i pewniej sięgnąć po interesujące nas propozycje. Warto, aby nie tracić kontaktu z grupami zajęciowymi, w których nie tylko zdobywaliśmy wiedzę czy nowe umiejętności, ale i po prostu dobrze spędzaliśmy czas. Dlatego też podtrzymujemy swoją działalność w sieci, by wciąż dawać Wam możliwości rozwoju, kreatywnej zabawy i rozrywki.

Bądźcie z nami on-line!

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE